Zalety pianki

loyalty

Oszczędność do 60% kosztów energii

Znaczne podniesienie sprawności energetycznej budynków, dostrzegalne w comiesięcznych, niższych kosztach ogrzewania i klimatyzacji obiektu.

blur_on

Niezmienność

Dzięki elastyczności nie odkleja się od ciągle pracujących elementów konstrukcyjnych budynku. Zachowuje niezmienne właściwości przez cały okres użytkowania budynku.

lock_outline

Bezpieczeństwo

Brak zapachu, pylenia, emisji jakichkolwiek szkodliwych substancji po instalacji (tradycyjne materiały mogą pylić i wydzielać szkodliwe substancje przez cały okres ich użytkowania). Odporność na pleśń i szkodniki.

cloud_off

Ograniczanie strat ciepła

Ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń w czasie letnich upałów.

mic_off

Ochrona przed hałasem

Dzięki otwartokomórkowej strukturze pianka posiada doskonałe właściwości tłumienia dźwięku dochodzącego z zewnątrz budynku. Również odgłosy opadów deszczu, czy gradu przestają być uciążliwe.

verified_user

Trwałość

Dokonana izolacja już po 48h staje się materiałem niezmiennym. Nie utlenia się, nie kurczy, nie odpada

money_off

Korzystna cena

Instalacja przy zachowaniu najwyższej jakości.

store_mall_directory

100% szczelności

Brak mostków termicznych (niespotykane w tradycjnych systemach izolacyjnych)

av_timer

Szybkość wykonania

Nawet do 500m2 dziennie, co oznacza skrócenie czasu budowy

Porównanie pianki PUR z matą z wełny szklanej:
Ocieplenie natryskiem pianki poliuretanowej Ocieplenie matami z wełny szklanej
Pianka PUR to poliuretan zawierający często elementy "bio", jak np. olej sojowy. Maty z wełny szklanej to cienki szklane igły
Siła pianki wynika bezpośredni z tysięcy maleńkich komórek w których uwięzione jest powietrze. Właściwości izolacyjne wynikają z wielkości przestrzeni pomiędzy włóknami izolacji pomiędzy którymi swobodnie krąży powietrze - "wypłukując" ciepło.
Ocieplenie z pianki PUR nie osiada i nie opada gdy już zostanie zainstalowane tym samym utrzymuje niezmienne parametry. Parametry cieplne maleją z czasem gdy włókna łamią się pod własnym ciężarem a przestrzenie pomiędzy włóknami zostają skompresowane.
Pianka natryskowa pęcznieje po wykonaniu natrysku, wypełniając wszystkie szczeliny, kieszenie powietrzne i pęknięcia. To eliminuje przepływ powietrza przez przegrodę zewnętrzną. Wiatr i ciśnienie atmosferyczne wpychają zewnętrzne powietrze, które transportuje zimno, dźwięki, wilgoć, kurz i alergeny, poprzez przestrzenie powietrza zawarte pomiędzy włóknami materiału i nieszczelności izolacji dachu skośnego do środowiska wewnętrznego domu.
Ponieważ przecieki powietrza zostają właściwie wyeliminowane, 40% kosztów ogrzewania odpowiadających tym przeciekom, również może zostać wyeliminowana. Testy naukowe (przeprowadzone w USA) potwierdzają, że przecieki powietrza odpowiadają za około 40% kosztów ogrzewania. Maty z wełny nie powstrzymują przecieków powietrza.
Właściwości termiczne przewyższają te nominalne ponieważ badania laboratoryjne nie uwzględniają wpływu ruchu powietrza na przewodzenie ciepła. Dlatego, każde 100zł rachunku za ogrzewanie zamienia się w 50zł. Rzeczywiste właściwości termiczne tradycyjnej izolacji zwykle są niższe od oficjalnych ponieważ testy laboratoryjne nie uwzględniają wpływu ruchu powietrza na przewodzenie ciepła, osiadania materiału i niedokładnego dopasowania izolacji do konstrukcji.
Pianka otwarto-komórkowa oznacza brak warunków do wzrostu dla grzybów, pleśni i bakterii i nie stanowi dla nich pożywki. Gęsta macierz komórek uniemożliwia przedostawanie się do wnętrza domu kurzu, brudu i alergenów. Brud i wilgoć przenoszona do izolacji stwarza wspaniałe warunki do rozwoju grzybów, pleśni i bakterii. Różnica ciśnień powietrza pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym wtłacza niebezpieczne organizmy i związki do wnętrza domu.
Pianka natryskowa pęcznieje i wypełnia wszystkie przestrzenie niezależnie od wymiarów, kształtów czy nieregularności powierzchni. Tradycyjna izolacja nie przylega dokładnie do krokwi i belek. Jeżeli tylko 2% izolacji zajmą kieszenie powietrzne opór cieplny takiej przegrody może spaść o 23%!
Ponieważ izolację z pianki zwykle wykonuje się aż do kalenicy, przestrzeń nad sufitem poddasza jest ocieplona. Dzięki temu, poddasze jest znacznie chłodniejsze latem. Przestrzeń attyki nie jest ocieplana a izolację prowadzi się między jętkami lub po suficie poddasza. Temperatura w attyce przekracza latem 45 st. C i więcej. Przez to na poddaszu latem panuje upał.
Późnym popołudniem i wieczorem ciepło wypromieniowywane przez sufit na poddasze jest znacznie zredukowane. Przestrzeń attyki pozostaje latem chłodniejsza o 40% co znajduje odzwierciedlenie w temperaturze części mieszkalnej poddasza. Daje to mieszkańcom poczucie znacznie większego komfortu. Jeśli ktoś decyduje się ocieplić wełną dach aż po kalenicę - zwykle ociepla później sufit bo izolacja ta się nie sprawdza w takim zastosowaniu.Ciepło nagromadzone na attyce w ciągu dnia wypromieniowuje do pomieszczeń mieszkalnych na poddaszu. Mieszkańcy doświadczają uczucia "klejenia się".